Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Taraflar

1.1. SATICI

Ticari Ünvan    : Derya Kaya – DidarArt

Merkez Adresi : Didarart El Sanatlarıİ.O.S.B. Saraçlar Sanayi Sitesi 14. Blok No:1100 34490 Başakşehir / İstanbul / Türkiye

Şube Adresi    : Açık Türbe Sokak No:22/A Üsküdar/İstanbul

E-mail              : info@didarart.com 

1.2. ALICI (Fatura Sahibi, iş bu sözleşmeyi imzalayan kişi)

Ad Soyad     :

T.C. Kimlik No   :

Adresi     :

Telefon     :

E-mail     :

1.3. Teslim Alan (ALICI’nın ürün/hizmeti gönderdiği,ürün/hizmeti teslim alan kişi)

Ad Soyad :

Adresi :

Telefon :

Madde 2 – Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesinin konusu, SATICI’ya ait www.didarart.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ALICI’nın aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/hizmeti sipariş etmesi ile  ürün/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. 

İş bu Mesafeli satış sözleşmesince ALICI sözleşme konusu ürün/hizmet siparişini onayladığı takdirde; satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgilerini; satışa konu olan ürün/hizmetin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları; “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı; şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar konusunda ve sipariş konusu ürün/ hizmet bedeli ile varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve tüm bu konuda bilgilendirildiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

Madde 3 – Ürün/Hizmet Bilgileri

www.didarart.com internet sitesi üzerinde sunulan ürün ve hizmetlerin tamamını kapsar. Ürün/hizmetin temel özellikleri (satış bedeli, varsa; cinsi, türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) belirtilen site üzerinde yer almaktadır.

Ürün / Hizmet’in satış bedeli KDV dahil olmak üzere listelenir. SATICI’nın kampanya / indirim / promosyon yapması halinde satış bedeli kampanya / indirim / promosyon süresince güncellenir. 

ALICI ürün/hizmet bilgilerini yeterli bulmadığı takdirde SATICI ile belirlenen email adresi üzerinden (ürün/hizmetin stok kodunu belirterek) iletişime geçebilir.

Madde 4- Sipariş, Fatura Bilgileri,  Ödeme

4.1 – Sipariş

ALICI Sepetine eklediği ürünlerin siparişini tamamlamadan önce sepetine eklediği ürün/hizmetin doğruluğunu, ürünün satış tutarını, sipariş edilen ürün miktarını, SEPET TOPLAMLARINI (Ara toplam, varsa gönderi bedeli, KDV dahil toplam tutar) kontrol etmekle sorumludur. ALICI belirtilen bu bilgilerin doğruluğunu ve ALICIya çıkaracağı sorumluluğu/masrafları kabul etmektedir.

4.2 – Fatura Bilgileri

Fatura için işbu sözleşmenin 1. Maddesinde belirlenen ALICI bilgileri sorulmaktadır. ALICI Fatura Detayları kısmını, doğru ve eksiksiz doldurmalıdır.

ALICI (Fatura Sahibi, işbu sözleşmeyi imzalayan kişi) ile Teslim Alan (ALICI’nın ürün/hizmeti gönderdiği,ürün/hizmeti teslim alan kişi)’nin farklı olması durumunda ALICI farklı adrese gönder seçimini yapmak ve yine is bu sözleşmenin 1.Maddesinde belirlenen Teslim Alan Bilgileri doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır.

ALICI fatura bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ettikten sonra ödeme adımına geçer.  Bu bilgilerin yanlış veya noksan olması durumunda doğacak zararlar ve sorumluluklar alıcıya aittir.

4.3. Ödeme Bilgileri

ALICI Ödeme yapmadan önce; ödenecek tutarı, varsa gönderi masraflarını, ödenecek toplam tutarı kontrol eder, SATICI’nın sağladığı tüm bilgilendirmeleri dikkatle okuyup, anladığını kabul ve beyan eder.  

SATICI’nın sunduğu ödeme şekilleri şu şekildedir. 

  • Kredi Kartı:ALICInın www.didarart.com sitesi üzerinde belirttiği hizmet sağlayıcı üzerinden, ödemenizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmayı seçen ALICI hizmet sağlayıcının kullanım şartlarını incelemek ve onaylamakla sorumludur. Hizmet sağlayıcının taksit imkanı sağlaması durumunda, ALICI kendisi için uygun olan ödeme yöntemini seçmek ve doğabilecek faiz bilgilerini kontrol ederek onaylamakla sorumludur.
  • Banka Havalesi/EFT: ALICI kendisinin belirlediği/dilediği banka hesabından SATICInın belirleyip www.didarart.com sitesi üzerinden bildirdiği Banka ve hesaba, sipariş numarasını da açıklama kısmında belirterek göndermelidir. Ödeme aşamasında bankacılık işlemleri sonucunda oluşabilecek masraflardan alıcı sorumludur. ALICI bankacılık işlemleri ile ilgili detaylı bilgiyi kullandığı/seçtiği banka ile iletişime geçerek sağlamadılır. 

Ödeme adımının tamamlanması ile birlikte Sipariş tamamlanır ve ALICIya sipariş numarası verilir.

Madde 5 – Sevkiyat, Teslimat

Havale/EFT yoluyla yapılan ödemelerde,ödemenin SATICIya ulaşması ile birlikte; Kredi kartı ile yapılan ödemelerde siparişin sisteme düşmesi ile birlikte; en kısa sürede, olağanüstü haller ve alıcıya bilgi verilmeyen durumlarda en geç 7 iş günü içerisinde ürün/hizmet satıcının anlaşmalı olduğu kargo şirketine verilir. Ürün/hizmet iş bu sözleşme Madde 1’de belirtilen Teslim Alan bilgisi doldurulmuşsa Teslim Alan kişiye aksi takdirde ALICIya gönderilir.  Kargo teslim süresi ve koşulları anlaşmalı kargo firmasına göre değişiklik gösterebilir. ALICInın kargo takibi yapabilmesi ve kargo teslim süresini öğrenip, koşullarını inceleyebilmesi için Kargo firması ve takip bilgileri SATICI tarafından paylaşılır. Kargo sürecinde paket zarar görmüşse kargo firmasına gerekli tutanağı tutturmak ALICI’nın sorumluluğudur. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur.

Madde 6 – Garanti, Ürün İade ve Cayma Hakkı

Ürünlerimiz tamamen doğal malzemeler kullanılarak %100 el işçiliğiyle kendi atölyemizde üretilmiştir. Ürünlerimiz fabrikasyon olmadığı için malzemenin doğasından ve ustanın el yordamından kaynaklanan ufak farklılıklar olabilir.

DidarArt olarak ürettiğimiz her ürünün arkasında duruyoruz. Ürünlerimiz üretim sonrasında ve gönderim öncesinde defalarca kontrol ediliyor. Fakat yine de herhangi bir sebepten dolayı memnun kalmazsanız 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

ALICI malı teslim aldıktan sonra yedi gün (7) içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 

ALICInın talebi üzerine yapılan sipariş, tasarım, sağlanan hizmet/ürünlerde değişim ve/veya kişiselleştirme yapılan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

ALICI iade yada değişim talep ediyor ise 7 gün içerisinde info@didarart.com adresine talebi ile ilgili bilgi vermelidir, SATICI ilgili talebi inceleyip, onay ve iade koşullarını ALICIya bildirir.

İadesi koşulları ve onayı ile ilgili bilgi alan alıcı en geç 7 gün içerisinde ilgili ürün/hizmeti kargolamakla sorumludur. 

Kusurlu ürün dışında, yapılan iade ve değişim taleplerinden doğan paketleme ve kargo masrafları ALICIya aittir. 

Ürün SATICIya ulaştıktan sonra kontrol edilip kargo ve paketleme masrafları düşüldükten sonra ALICIya en kısa sürede, bilgi verilmeyen durumlar dışında en geç 15 gün, ödemesinin iadesi yapılacaktır.

Belirtilen haller dışındaki durumlarla karşılaşılırsa, tarafların zarar görmemesi için iyi niyet gösterir ve Mesafeli Satış Sözleşmesi Kanunu’na uygun davranılır.

Madde 7- Genel Hükümler

7.1. SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. 

7.2. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak tüketiciye bildireceğini beyan eder.Bu durumda SATICI, ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir. SATICI, alıcının onayı olmaması durumunda 14 günlük süre içinde toplam bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.3. ALICI, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’ nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.4. SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen, engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ALICI da siparişi iptal edilme, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICI’ dan talep etme hakkına haizdir. 

7.5. ALICI tarafından siparişin iptal edilmesi durumunda, SATICI’nın zararına sebep olan kargo, paketleme, banka ve hizmet sağlayıcı komisyonları ile sınırlı olmamakla birlikte benzer masraflar ALICI’dan temin edilerek, kalan bakiye alıcıya iade edilir.

7.6. ALICI’nın Havale/EFT ödeme yöntemi ile verilen sipariş vermesi durumunda, en geç 2 iş günü içerisinde ödemeyi tamamlaması gerekir. Aksi takdirde sipariş SATICI tarafından iptal edilir.Siparişe konu olan ürün/hizmet stoklara eklenir.

7.7. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu iletşim adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin işlemlerini 7 iş günü boyunca dondurur.Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa SATICI, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

7.8. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak  satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

7.9. ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında  fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

7.10. ALICI iş bu sözleşmede belirtilen maddeleri okuyup anladığını kabul ve beyan eder.

7.11. ALICI iş bu sözleşme, sipariş, ürün/hizmetler, cayma ve iade hakkı ile sınırlı olmamak üzere SATICIyı ilgilendiren ilgili soru, bilgi talebi, iyileştirme önerileri, itirazlar ve şikayetleri için info@didarart.com adresi üzerinden iletişime geçmeyi kabul eder.

Madde 8- Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde ALICI, şikâyet ve itirazlarını, 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’unda belirtilen parasal sınırlar dâhilinde tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

* DidarART  işbu belgedeki metni yürürlükteki mevzuatta yapılabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını siparişi verdiği gün itibariyle kabul etmiş sayılır.